ABL-12.000MHZ-B2
Manufacturer Part Number:
ABL-12.000MHZ-B2
Manufacturer/Brand:
Abracon LLC
Part of Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer :
Abracon LLC
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)