EA2532QA08-16.000M TR
- Manufacturer Part Number:
- EA2532QA08-16.000M TR
- Manufacturer/Brand:
- Ecliptek
- Part of Description:
- CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
- Manufacturer :
- Ecliptek
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80 Ohms
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Frequency Tolerance :
- ±15ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)