E1SFA12-3.6864M TR
- Manufacturer Part Number:
- E1SFA12-3.6864M TR
- Part of Description:
- CRYSTAL 3.6864MHZ 12PF SMD
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 200 Ohms
- Frequency :
- 3.6864 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.126" (3.20mm)
- Load Capacitance :
- 12pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)