ECS-40-20-1X
Manufacturer Part Number:
ECS-40-20-1X
Part of Description:
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
4 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.530" (13.46mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/U
Size / Dimension :
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)