405C35B25M00000
Manufacturer Part Number:
405C35B25M00000
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
13pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)