445C33D25M00000
- Manufacturer Part Number:
- 445C33D25M00000
- Manufacturer/Brand:
- CTS Electrocomponents
- Part of Description:
- CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
- Manufacturer :
- CTS Electrocomponents
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40 Ohms
- Frequency :
- 25 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.053" (1.35mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)