HCM4924000000ABJT
- Manufacturer Part Number:
- HCM4924000000ABJT
- Manufacturer/Brand:
- Citizen Finedevice Co Ltd
- Part of Description:
- CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
- Manufacturer :
- Citizen Finedevice Co Ltd
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 24 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.169" (4.30mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)