HCM4916000000ABJT
- Manufacturer Part Number:
- HCM4916000000ABJT
- Part of Description:
- CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.169" (4.30mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Size / Dimension :
- 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)