NX8045GB-25.000000MHZ
- Manufacturer Part Number:
- NX8045GB-25.000000MHZ
- Manufacturer/Brand:
- NDK America, Inc.
- Part of Description:
- CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
- Manufacturer :
- NDK America, Inc.
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 25 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)