NX2016SA-32M-EXS00A-CS06465
- Manufacturer Part Number:
- NX2016SA-32M-EXS00A-CS06465
- Manufacturer/Brand:
- NDK America, Inc.
- Part of Description:
- CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
- Manufacturer :
- NDK America, Inc.
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 32 MHz
- Frequency Stability :
- Frequency Tolerance :
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)