AS-8.000-20
- Manufacturer Part Number:
- AS-8.000-20
- Manufacturer/Brand:
- Raltron Electronics
- Part of Description:
- CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF TH
- Manufacturer :
- Raltron Electronics
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 8 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.138" (3.50mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)