ECS-240-18-7SX-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-240-18-7SX-TR
Part of Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)