ECS-80-18-18-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-80-18-18-TR
Part of Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)