ECS-120-18-20BQ-DS
Manufacturer Part Number:
ECS-120-18-20BQ-DS
Manufacturer/Brand:
ECS Inc.
Part of Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)