ECS-250-20-30B-DU
Manufacturer Part Number:
ECS-250-20-30B-DU
Part of Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)