ECS-.327-6-16R-TR
Manufacturer Part Number:
ECS-.327-6-16R-TR
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)