LCMDX120-00-X
Manufacturer Part Number:
LCMDX120-00-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 120MM
Length - Overall :
4.665" (118.49mm)
Product Status :
Obsolete
Stud/Tab Size :
Tab Thickness :
0.169" (4.29mm)
Terminal Style :
No Stud Hole
Width - Outer Edges :
1.201" (30.51mm)
Wire Gauge :
120mm²