LCMD95-00-X
Manufacturer Part Number:
LCMD95-00-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 95MM
Length - Overall :
4.134" (105.00mm)
Product Status :
Obsolete
Stud/Tab Size :
Tab Thickness :
0.114" (2.90mm)
Terminal Style :
No Stud Hole
Width - Outer Edges :
0.965" (24.51mm)
Wire Gauge :
95mm²