LCMD50-10-X
Manufacturer Part Number:
LCMD50-10-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 50MM #M10
Length - Overall :
3.583" (91.00mm)
Stud/Tab Size :
M10 Stud
Tab Thickness :
0.098" (2.49mm)
Width - Outer Edges :
0.709" (18.00mm)
Wire Gauge :
50mm²