LCMD500-16-1
Manufacturer Part Number:
LCMD500-16-1
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 500MM #M16
Length - Overall :
6.476" (164.49mm)
Stud/Tab Size :
M16 Stud
Tab Thickness :
0.350" (8.89mm)
Width - Outer Edges :
2.264" (57.51mm)
Wire Gauge :
500mm²