LCMD35-00-Q
Manufacturer Part Number:
LCMD35-00-Q
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 35MM
Product Category :
Rectangular Connectors
Length - Overall :
3.642" (92.51mm)
Product Status :
Obsolete
Stud/Tab Size :
Tab Thickness :
0.059" (1.50mm)
Terminal Style :
No Stud Hole
Terminal Type :
Ring, Tubular
Termination :
Crimp, Barrel
Width - Outer Edges :
0.846" (21.49mm)
Wire Gauge :
35mm²