LCMD300-00-5
Manufacturer Part Number:
LCMD300-00-5
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 300MM
Product Category :
Rectangular Connectors
Length - Overall :
5.472" (139.00mm)
Product Status :
Obsolete
Stud/Tab Size :
Tab Thickness :
0.209" (5.31mm)
Terminal Style :
No Stud Hole
Terminal Type :
Ring, Tubular
Termination :
Crimp, Barrel
Width - Outer Edges :
1.673" (42.49mm)
Wire Gauge :
300mm²