LCMD185-14-X
Manufacturer Part Number:
LCMD185-14-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 185MM #M14
Length - Overall :
4.783" (121.49mm)
Stud/Tab Size :
M14 Stud
Tab Thickness :
0.169" (4.29mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
1.201" (30.51mm)
Wire Gauge :
185mm²