LCMD185-10CD-X
Manufacturer Part Number:
LCMD185-10CD-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 185MM #M10
Length - Overall :
3.839" (97.51mm)
Stud/Tab Size :
M10 Stud
Tab Thickness :
0.179" (4.55mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
1.319" (33.50mm)
Wire Gauge :
185mm²