LCMD185-00-X
Manufacturer Part Number:
LCMD185-00-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 185MM
Length - Overall :
4.783" (121.49mm)
Tab Thickness :
0.173" (4.39mm)
Terminal Style :
No Stud Hole
Width - Outer Edges :
1.319" (33.50mm)
Wire Gauge :
185mm²