LCMD16-00-Q
Manufacturer Part Number:
LCMD16-00-Q
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 16MM
Length - Overall :
3.197" (81.20mm)
Tab Thickness :
0.043" (1.09mm)
Terminal Style :
No Stud Hole
Width - Outer Edges :
0.591" (15.00mm)
Wire Gauge :
16mm²