LCMD10-8-Q
Manufacturer Part Number:
LCMD10-8-Q
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 10MM #M8
Length - Overall :
2.965" (75.31mm)
Stud/Tab Size :
M8 Stud
Tab Thickness :
0.041" (1.05mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
0.512" (13.00mm)
Wire Gauge :
10mm²