KRF120-16
- Manufacturer Part Number:
- KRF120-16
- Part of Description:
- BATTERY LUG 120 MM M16 4/0 5/8"
- Length - Overall :
- 2.874" (73.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M16 Stud
- Tab Thickness :
- 0.193" (4.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 1.259" (32.00mm)
- Wire Gauge :
- 4 AWG