KRF95-12-90GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF95-12-90GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 90 95 MM M12, 3/0
- Length - Overall :
- 2.047" (52.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M12 Stud
- Tab Thickness :
- 0.193" (4.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 1.102" (28.00mm)
- Wire Gauge :
- 3 AWG