KRF70-8-45GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF70-8-45GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 45 70 MM M8, 2/0
- Length - Overall :
- 2.402" (61.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M8 Stud
- Tab Thickness :
- 0.154" (3.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.944" (24.00mm)
- Wire Gauge :
- 2 AWG