KRF35-10X2-24-26
- Manufacturer Part Number:
- KRF35-10X2-24-26
- Part of Description:
- BATTERY LUG 2-HOLE 35 MM M10
- Length - Overall :
- 3.071" (78.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M10 Stud
- Tab Thickness :
- 0.154" (3.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.708" (18.00mm)
- Wire Gauge :
- 2 AWG