KRF35-8-45GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF35-8-45GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 45 35 MM M8, 2AWG
- Length - Overall :
- 1.988" (50.50mm)
- Stud/Tab Size :
- M8 Stud
- Tab Thickness :
- 0.154" (3.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.708" (18.00mm)
- Wire Gauge :
- 2 AWG