KRF50-10-90GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF50-10-90GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 90 50 MM M10 1/0
- Length - Overall :
- 1.752" (44.50mm)
- Stud/Tab Size :
- M10 Stud
- Tab Thickness :
- 0.130" (3.30mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.826" (21.00mm)
- Wire Gauge :
- 1 AWG