KRF50-8-90GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF50-8-90GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 90 50 MM M8, 1/0
- Length - Overall :
- 1.594" (40.50mm)
- Stud/Tab Size :
- M8 Stud
- Tab Thickness :
- 0.134" (3.40mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.826" (21.00mm)
- Wire Gauge :
- 1 AWG