KRF25-10-90GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF25-10-90GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 90 25 MM M10 4 AWG
- Length - Overall :
- 1.417" (36.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M10 Stud
- Tab Thickness :
- 0.114" (2.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.669" (17.00mm)
- Wire Gauge :
- 4 AWG