KRF25-6-90GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF25-6-90GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 90 25 MM M6, 4 AWG
- Length - Overall :
- 1.142" (29.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M6 Stud
- Tab Thickness :
- 0.106" (2.70mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.629" (16.00mm)
- Wire Gauge :
- 4 AWG