KRF16-6-90GR
- Manufacturer Part Number:
- KRF16-6-90GR
- Part of Description:
- BATTERY LUG 90 16 MM M6, 6 AWG
- Length - Overall :
- 1.063" (27.00mm)
- Stud/Tab Size :
- M6 Stud
- Tab Thickness :
- 0.114" (2.90mm)
- Width - Outer Edges :
- 0.511" (13.00mm)
- Wire Gauge :
- 6 AWG