LCMD400-12-5
Manufacturer Part Number:
LCMD400-12-5
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 400MM #M12
Length - Overall :
5.965" (151.51mm)
Product Status :
Active
Stud/Tab Size :
M12 Stud
Tab Thickness :
0.295" (7.49mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
1.949" (49.50mm)
Wire Gauge :
400mm²