DV18-145M-MY
Manufacturer Part Number:
DV18-145M-MY
Manufacturer/Brand:
Panduit Corp
Part of Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.145 CRIMP
Manufacturer :
Panduit Corp
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Red
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Copper
Features :
Brazed Seam, Serrated Termination
Gender :
Male
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
0.970" (24.64mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Obsolete
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.145" (3.68mm)