MNG18-250DMK
Manufacturer Part Number:
MNG18-250DMK
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Manufacturer :
3M
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Red
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Copper, ETP
Features :
Gender :
Male
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
0.920" (23.37mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)