DNF18250FIMX-2K
Manufacturer Part Number:
DNF18250FIMX-2K
Part of Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Color :
Red
Features :
Serrated Termination
Gender :
Male
Length - Overall :
0.970" (24.64mm)
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)