MNG10-375DFK
Manufacturer Part Number:
MNG10-375DFK
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.375
Manufacturer :
3M
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Yellow
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Brass
Features :
Gender :
Female
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
1.230" (31.24mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.050" (1.27mm)
Tab Width :
0.375" (9.53mm)