81M-180-P-A
Manufacturer Part Number:
81M-180-P-A
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONN TERM PIN 18-22AWG CRIMP
Manufacturer :
3M
Product Category :
Barrel, Bullet Connectors
Color :
Red
Contact Finish :
Contact Material :
Diameter - Barrel :
0.180" (4.57mm)
Features :
Butted Seam
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Barrel :
0.190" (4.83mm)
Length - Overall :
0.850" (21.59mm)