ESGM02300
- Manufacturer Part Number:
- ESGM02300
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol PCD
- Part of Description:
- TERM BLK 2POS SIDE ENT 7.5MM PCB
- Manufacturer :
- Amphenol PCD
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Black
- Current :
- 17.5 A
- Features :
- Interlocking (Side)
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.295" (7.50mm)
- Positions Per Level :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 300 V