TB001-500-06BE
Manufacturer Part Number:
TB001-500-06BE
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Wire to Board
Color :
Blue
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
6
Product Status :
Active
Voltage :
300 V