DS2401408000G
Manufacturer Part Number:
DS2401408000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
TERM BLK MIDDLE 14POS 25.0MM GRY
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Specialized
Current - IEC :
18 A
Current - UL :
10 A
Features :
Flange
Housing Color :
Gray
Mounting Type :
Direct Mount
Number of Levels :
1
Number of Positions :
14
Product Status :
Active
Terminal - Width :
25.0mm
Termination Style :
Spring Cage
Type :
Middle
Voltage - IEC :
400 V
Voltage - UL :
300 V