DS2400208000G
- Manufacturer Part Number:
- DS2400208000G
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Anytek
- Part of Description:
- TERM BLK MIDDLE 2POS 25.0MM GRAY
- Manufacturer :
- Amphenol Anytek
- Product Category :
- Specialized
- Current - IEC :
- 18 A
- Current - UL :
- 10 A
- Features :
- Flange
- Housing Color :
- Gray
- Mounting Type :
- Direct Mount
- Number of Levels :
- 1
- Number of Positions :
- 2
- Product Status :
- Active
- Terminal - Width :
- 25.0mm
- Termination Style :
- Spring Cage
- Type :
- Middle
- Voltage - IEC :
- 400 V
- Voltage - UL :
- 300 V