NF1450520000G
- Manufacturer Part Number:
- NF1450520000G
- Part of Description:
- TERM BLOCK PLUG 14/28POS 5.08MM
- Current - UL :
- 8 A
- Number of Positions :
- 14 (Mate), 28 (Input)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.200" (5.08mm)
- Positions Per Level :
- 14 (Mate), 28 (Input)
- Voltage - UL :
- 300 V