FST-11.8D-14
Manufacturer Part Number:
FST-11.8D-14
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
CABLE FLXSTRP 14POS 1.27MM 1.8"
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
Flexstrip
Length :
1.800" (45.72mm)
Length - Exposed Ends :
0.125" (3.18mm)
Number of Conductors :
14
Pitch :
0.050" (1.27mm)