FST-2.9AB-13
Manufacturer Part Number:
FST-2.9AB-13
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
CABLE FLXSTRP 13POS 2.54MM 0.9"
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
Flexstrip
Length :
0.900" (22.86mm)
Length - Exposed Ends :
0.125" (3.18mm)
Number of Conductors :
13
Pitch :
0.100" (2.54mm)